noemiA Beregszászi Római Katolikus Egyházközség kiállítást szervezett a Pásztor Ferenc Közösségi Házban, melyen Ruszin Noémi fiatal festőművész alkotásait mutatták be Utópia címmel. A megnyitóra július 17-én a szentmise után gyűltek össze hívek, érdeklődők, művészek, barátok, ismerősök, családtagok.

 

Ruszin Noémi Beregszászban nőtt fel, kicsi kora óta tagja az egyházközségnek, mindig is érdekelte a művészet. Kulin Ágnes, a Révész Imre Társaság elnöke, az esemény kurátora adott bővebb ismertetést a jelenlévőknek a festőművésznő életéről és műveiről:

1998. január 2-án született. Gyerekkorát Beregszászban töltötte. Az általános iskola elvégzése után Budapesten, a Számalk Szalézi Szakgimnázium grafikus szakán folytatta tanulmányait. 2017-ben felvételt nyert a Pécsi Tudományegyetem Művészeti Karának festőművész szakára, ahol éppen diplomás éveit tölti. 2018 óta aktívan részt vesz művészi alkotótáborokban. Több csoportos kiállításon is szerepelt már. Első önálló tárlatát Pécsett, a Rácz Aladár Közösségi Ház kiállítótermében szervezték meg – hangzott el beszédében.

Hozzátette, hogy Noémit már több éve ismeri, hiszen szakgimnáziumi felvételire készülve a felvételi mappa elkészítésében tőle kért segítséget a fiatal lány. Már ekkor feltűnt a festői adottsága és valami egyéni abban, ahogyan a színeket keverte és a felületeket kezelte. Ezt az egyéni ízt sikerült fejlesztenie az egyetemi évei alatt. A festői eszköztárában keveredik a montázs-kollázs technika, a különböző anyagok, mint például a gyapjú, a karton. Elárulta, hogy Noémi saját maga keveri ki a festékanyagait, annak színeit, nem elégszik meg a tubusokban vásárolt anyagokkal. A képein ábrázolt figurák mitikus lények, robotok, hétköznapi tárgyak, melyek alkotás közben átváltoznak, és új értelmet kapnak. Az utópisztikus elképzelések átváltozást követelnek a rosszból a jóba, egy eszményi tökéletesség felé.

Ruszin Noémi beszédében megköszönte a szervezőknek a kiállítás lehetőségét, meghatottan mondott köszönetet mindenkinek, aki segítette őt abban, hogy alkotó művészként bemutathassa festményeit szülővárosában.

A rendezvényen fellépett Albrecht Katalin énekesnő, aki a Ha én rózsa volnék és az Eskü című dalokat adta elő. A rendezvény állófogadással és a festmények megtekintésével ért véget.

A kiállítás augusztus 7-ig tekinthető meg a Pásztor Ferenc Közösségi Ház emeleti termében.

   

harangszo banner 2018

   

pasztor f small

   

Eseménynaptár  

H K Sze Cs P Szo V
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
   

flogo

   

Mna Huskroua

   

Támogatónk:  

bga alap logo

   

Partnerszervezetünk:  

nski logo