festeszetRajzolni minden gyerek szeret, egyik kedvenc időtöltésük. Vajon mit csinál a festőművész másképp? Mitől lesz művészi a munkája? Hogyan kezdi el az alkotást és hogyan folytatja? Ezekre és más kérdésekre hozott választ Kurindás Anett, az Ungvári Művészeti Kolledzs hallgatója augusztus 2-án, a Beregszászi Római Katolikus Plébánián.

 

A foglalkozást a ceruzák kihegyezésével kezdték, miközben Anett elmesélte, hogyan tanulta meg mellőzni a hegyezőt, és hogyan tanult meg szikével dolgozni. Ezután a lap és a festmény méreteinek, arányainak a megbeszélése következett. A délelőtt folyamán a résztvevők egy macit és egy almát rajzoltak, melyek a teremben voltak elhelyezve csendéletként. A színezésnél a festőművész lány megbeszélte a gyerekekkel, hogy milyenek a meleg és a hideg színek. Majd ezután a hittanosok felsorolták, hogy milyen fajta festékeket ismernek, melyeket próbálták már ki. Ezt követte gyakorlatban a színek kikeverése, amikor is hatféle színből számtalan árnyalat született, ami nagy sikerélmény volt a gyerekek számára.

Az elkészült képeken valóban a lefestendő maci mosolygott vissza. A gyerekek büszkén és örömmel vitték haza festményeiket.

   

harangszo banner 2018

   

pasztor f small

   

Eseménynaptár  

H K Sze Cs P Szo V
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
   

flogo

   

Mna Huskroua

   

Támogatónk:  

bga alap logo

   

Partnerszervezetünk:  

nski logo