egerIzgalmas kirándulásban volt részük a beregszászi római katolikus egyházközség tagjainak, akik augusztus 26–28. között Egerben jártak városnézés, kikapcsolódás, közösségépítés és hitmélyítés céljából. 

 

 

Az elmúlt két és fél évben nem volt lehetőség a kirándulásokra, ezért ez az alkalom különösen nagy örömmel töltötte el a résztvevőket, és alig várták, hogy megtekinthessék Magyarország második leglátogatottabb városát.

Megérkezésüket követően a csapat az Egri Termálfürdőbe indult, mely a nagy hőségben egy valódi felüdülést jelentett számukra. Mindenki megtalálhatta a kedvére való medencét: volt melegebb, hűvösebb, mélyebb, sekélyebb, csúszdákkal, különböző vízi élményekkel gazdagított.

A jóleső fürdőzés után a társaság a Ciszterci templomba sietett, ahol egy nem mindennapi programban lehetett részük: Istvánfi Balázs dudán és Németh András tekerőn adott elő népzenét, feldolgozásokat és saját szerzeményeket.

Másnap, szombaton reggeli után a csoport megtekinthette a Minaretet, a bátrabbak fel is mentek a magas és szűk toronyba.

A minaret 98 lépcsőjét megmászva az Egri Csillagvizsgáló több mint 200 lépcsője várta a beregszásziakat. De mindenképp érdemes volt megtekinteni a kiállítást, meghallgatni az előadást és kipróbálni a különböző fizikai jelenségeket bemutató eszközöket.

   

harangszo banner 2018

   

pasztor f small

   

Eseménynaptár  

H K Sze Cs P Szo V
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
   

flogo

   

Mna Huskroua

   

Támogatónk:  

bga alap logo

   

Partnerszervezetünk:  

nski logo