szuret

Beért a szőlő, itt volt az ideje a szüretnek, és itt volt az ideje a hálaadásnak is. A hittanosok azért gyűltek össze a Beregszászi Római Katolikus Egyházközség nagytermében október 22-én, hogy együtt elevenítsék fel a szüret és a szüreti mulatság hagyományait, valamint hálát adjanak Istennek az idei év terméséért.

 

A rendezvény Molnár János atya áldásával kezdődött, majd Béres Erzsébet hitoktató a háláról tartott egy rövid előadást. Ezt követte az ismerkedős játék, tele mozgással, vidámsággal. Amikor a résztvevők kellőképpen elfáradtak, akkor érdekességeket tanulhattak a szüreti hagyományokkal kapcsolatban. Közben lehetőség nyílt a finom szőlő, körte, alma és a friss must kóstolására.

A vidám délelőttöt komolyabb délután követte. A gyerekek mécsesekből raktak ki egy rózsafüzért, begyújtották és köré térdelve elmondták az irgalmasság rózsafüzérét a békéért. A hittanosoknak lehetőségük volt külön kérő vagy hálaadó imát mondani saját szavakkal. Megható volt, amikor több gyerek a háború végéért, egészségért, illetve a családért imádkozott.

Végül az esemény mulatsággal, játékkal ért véget, valamint megszületett az elhatározás, hogy jövőre a szőlőszüretelést is együtt végzik majd.

   

harangszo banner 2018

   

pasztor f small

   

Eseménynaptár  

H K Sze Cs P Szo V
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
   

flogo

   

Mna Huskroua

   

Támogatónk:  

bga alap logo

   

Partnerszervezetünk:  

nski logo