adventi

Fenyőágakkal, színes díszekkel, szalagokkal várták a hitoktatók a gyerekeket november 26-án, advent első vasárnapjának előnapján a Beregszászi Római Katolikus Egyházközség hittantermében.

Mielőtt nekifogtak volna a munkához, a hitoktatók egy kis előadással készültek, felelevenítve a gyerekek adventtel kapcsolatos tudását. A kisebbek is kiválóan emlékeztek az advent jelképeire, a hagyományaira és ünnep lényegét is ügyesen meg tudták fogalmazni.

A hittanosok már nagyon várták a karácsonyváró kézműves foglalkozást, hiszen ilyenkor vehetik elő ismét az ünnepi dekorációt, a csillogó díszeket, illatos gyertyákat. A koszorúk kialakítását, fonását nagyon ügyesen megoldották, a legkisebbeknek a hitoktatók segítettek. A délelőtt folyamán szebbnél szebb alkotások születtek.

A koszorúfonást hangulatos ünnepre hangoló zene segítette, a gyerekek jókedvűen és  szorgosan dolgoztak.

11:00-kor a gyerekek hitoktatóikkal és plébánosukkal, Molnár Jánossal átvonultak a templomba. Egy rövid ima és könyörgés közben János atya megáldotta a koszorúkat.

Az adventi időszak az egyházi évnek a kezdete, amikor az Úr eljövetelére emlékezünk. Arra az eljövetelre, amikor megszületett a Földre, és a másodikra is, amikor a világtörténelmet lezárja majd ítéletével. Ez egy sajátos várakozási időszak, amikor az Úrral való találkozásra várakozunk. A gyertya a liturgiában Jézus Krisztusnak, a Világ Világosságának a jelképe, ami arra emlékeztet bennünket, hogy Jézus Krisztus születésével beragyogta a világunkat. Izajás próféta mondja: „A nép, amely sötétségben járt, nagy fényességet lát.” (Iz 9,1)

– mondta bíztatva a jelenlévőket János atya a kézműves délelőtt lezárásaként és útravalóul.

   

harangszo banner 2018

   

pasztor f small

   

Eseménynaptár  

H K Sze Cs P Szo V
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
   

flogo

   

Mna Huskroua

   

Támogatónk:  

bga alap logo

   

Partnerszervezetünk:  

nski logo