hazasparos

Ahogyan a gyerekek a legkedveltebb ünnepüket, Szent Miklós napját vagy a karácsonyt várják, úgy számolják a napokat a házaspárok a Házasság hete előtt. Végre előtérbe kerülhet a szerelem, a kapcsolat, az adni vágyás és az elfogadni tudás.

A Beregszászi Római Katolikus Egyházközség is csatlakozott az egy héten át tartó programsorozathoz, és egy házaspárok estjére hívta meg a párokat.

Az egybegyűlteket Molnár János, beregszászi esperes-plébános köszöntötte, és arra vállalkozott, hogy a házasságot teológiai, bibliai és egyházjogi szempontból világítja meg.

„Egy teológus szerint a házasság az emberiség legősibb struktúrája, intézménye, melyet nem az ember talált ki. A Szentírás első sorai arról szólnak, hogy Isten férfinak és nőnek teremtette az embert. Megáldotta őket. Tehát az isteni áldás már ott van kezdetben a férfi és a nő házasságán”

– kezdte előadását János atya.

Majd kifejtette, hogy a házasság a Szentírásban gyakran jelen van, akár az Ószövetségben, akár az Újszövetségben. Például Jézus az első csodáját egy menyegzőn teszi, mely szintén jelzi, hogy Isten jelen van a férfi és a nő kapcsolatában.

Végül megosztotta a jelenlévőkkel, hogy az egyházjog hogyan fogalmazza meg a házasságot: „A házasság szövetség, melyben a férfi és a nő az élet olyan közösségét hozza létre egymással, amely természeténél fogva a házas felek javára, gyermekek nemzésére és nevelésére irányul. Krisztus Urunk a megkereszteltek között a szentség rangjára emelte a házasságot.” Hozzátette, hogy a hét szentség közül a házasság az egyedüli, melyet nem az egyház szolgáltat ki, hanem a házasulandók.

Molnár János előadása után Rajkó Balázs, rádiós és tévés műsorvezető, valamint Vass Magdolna, színésznő jött el meghívott vendégként. Meséltek a házasságukról, kapcsolatuk alakulásáról.

A tanúságtétel után egy beszélgetés alakult ki, melynek során mindenki elmondhatta, hogyan készült a Házasság hetére, hogyan éli meg ezeket a napokat. Nagyon érdekes volt meghallgatni, hogy a különböző korosztályhoz tartozó, különböző élethelyzetben lévő párok milyen lelkesen készültek meglepetéssel házastársuk számára.

A beszélgetést követően sor került a sütemények, szendvicsek megkóstolására, mellyel a feleségek készültek a Házasság hetére.

   

harangszo banner 2018

   

pasztor f small

   

Eseménynaptár  

H K Sze Cs P Szo V
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
   

flogo

   

Mna Huskroua

   

Támogatónk:  

bga alap logo

   

Partnerszervezetünk:  

nski logo