62614179 2483294558357175 5684832800478330880 nA Beregszászi Római Katolikus Egyházközség idén is nagy igyekezettel szervezte meg a Kárpátaljai Magyar Katolikus Családi Napot, melyre június 15-én került sor a templom udvarán. A szervezésbe a környező települések egyházközségei is bekapcsolódtak, ötleteikkel és munkájukkal hozzájárultak ahhoz, hogy a rendezvényen mindenki jól érezze magát, és testileg-lelkileg felüdülve térjen haza.

A családi nap folyamán Molnár János beregszászi esperes-plébános köszöntve a résztvevőket a 133. zsoltár felolvasásával hangsúlyozta a testvéri egység fontosságát: “Nézzétek, milyen kedves és jó, ha egyetértésben élnek a testvérek! Olyan az, mint a drága olaj a fejen, amely lecsordul a szakállra, lecsordul Áron szakállára, palástja szegélyére. Olyan, mint a Hermon harmatja, amely leszáll  Sion hegyeire, mert az Úr ott áldást ad: életet mindörökre.” Majd folytatta: “Összeköt bennünket a keresztény hitünk és a magyarságunk. Mindkettő az Istentől kapott ajándék, talentum, mindkettőért felelősséggel tartozunk. Ahhoz, hogy ezt a két ajándékot megfelelőképpen, Isten szándéka szerint tudjuk őrizni, szükség van kapcsolódási pontokra, találkozókra, ahol egymást is erősíteni tudjuk, és hogy állhatatosak tudjunk maradni értékeink megőrzésében. Ezen a napon nem csak egymással találkozunk, hanem az Úrral is, hiszen a szentmise áldozatban megvalósul a legfőbb, legmélységesebb kapcsolat, amely Isten és ember között lehet: az Eucharisztiában” – hangsúlyozta a plébános.

János atya arra is felhívta a figyelmet, hogy Boldog Jolán napján szervezték meg a családi napot, s ez jó alkalom arra, hogy tekintsünk Boldog Jolán életpéldájára, hiszen a családja, rokonsága 27 szentet adott a Katolikus Egyháznak.

A rendezvény fő előadója Taracköziné Nemes Mónika lelkigondozó és lelkipásztor volt, aki az áldott család témáját hozta el a találkozóra. Előadása során a boldog és áldott család feltételeiről és akadályairól beszélt, s összegzésképpen hangsúlyozta, hogy az a család boldog és áldott, amely nem veszíti el az Atyával való kapcsolatot.

Az előadás után kisebb csoportokban beszélhették meg a felnőttek a hallottakat, tapasztalatot cserélhettek és tanácsot adhattak egymásnak.

A gyerekek ez idő alatt aszfaltrajz-versenyen vettek részt, melyen a családjukat, valamint a kedvenc házi állatukat rajzolhatták le a templomudvar melletti járdán. Ezután egy-egy mesével a kígyósi színjátszó csoport és Kurmai Ráti Szilvia mesemondó is fellépett az ünnepségen.

A fiatalok számára sportolási lehetőséggel készültek a szervezők, volt aerobic, testépítés, ping-pong. A kézműveseknél pedig apró dísztárgyak készítését sajátították el a gyerekek.

A déli szentmise és az ebéd után kutyabemutató és gólyalábas produkció következett. A rendezvény két nagyszabású koncerttel zárult: eljött körünkbe Farkas Tünde népdalénekes Tavasz az erdőn című műsorával, valamint a Credo együttes hazafias megzenésített verseivel.

   

harangszo banner 2018

   

pasztor f small

   

Eseménynaptár  

H K Sze Cs P Szo V
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
   

flogo

   

Mna Huskroua

   

Támogatónk:  

bga alap logo

   

Partnerszervezetünk:  

nski logo