64589161 2493512150668749 1047867283151519744 nNyári napközis táborral ajándékozták meg a beregszászi római katolikus egyházközség hitoktatói azokat a gyerekeket, akik az elmúlt tanév során rendszeresen és tevékenyen vettek részt a hittanórákon. A várva várt eseményre június 17-21. között került sor a plébánián.

 

A tábor minden reggel közös szentmisével kezdődött, ahol Molnár János beregszászi plébános, Mankovics Sándor nagybégányi plébános, valamint Rácz István benei plébános szentbeszédükben felvezették a nap témáját, ily módon a gyerekek rá tudtak hangolódni a délelőtti előadásra, melyet Balogh Erzsébet hitoktató tartott.

Az idei hittantábor témája Szűz Mária volt. A hitoktató elmesélte a gyerekeknek Jézus anyjának az életét, és hogy az egyházat miképpen segíti meg jelenleg is.

A délutáni órákban Harapkó Marianna tartott kézműves foglalkozást a gyerekeknek, majd játszás, játszóterezés következett.

A csütörtöki napon egy szerednyei kirándulást iktattak be a szervezők. A nagy hőség ellenére a hittanosok szívesen tekintették meg a szerednyei várromot, a Dobó pincét, a Könnyező Szűzanya képét, melyet a görögkatolikus templomban őriznek.

A gyerekekre pénteken is különleges nap várt. A szervezők jelmezversenyt hirdettek, így hát a táborlakók lelkesen készültek az érdekesebbnél érdekesebb kosztümökkel. Az Egy kis farsang a nyárban program ötlete onnan jött, hogy március elején az iskolai jelmezbált éppen hamvazószerdán szervezték meg. A hitoktatók kérték a gyerekeket, hogy a nagyböjt kezdetére való tekintettel ne vegyenek részt a mulatságon, viszont cserébe a hittantáborban kapnak egy egész napot, amikor felvehetik kedvenc jelmezüket.

A gyerekek felejthetetlen élményekkel tértek haza, örülve annak, hogy a szentmisék alkalmával még a nyár folyamán is sokszor találkozhatnak egymással és együtt idézhetik fel a táborban megélt szép napokat.

   

harangszo banner 2018

   

pasztor f small

   

Eseménynaptár  

H K Sze Cs P Szo V
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
   

flogo

   

Mna Huskroua

   

Támogatónk:  

bga alap logo

   

Partnerszervezetünk:  

nski logo