182299A Nagyszőlősi Ferences Kolostor vendégházában tölthettek öt napot a Beregszászi Római Katolikus Egyházközség ifjú hittanosai június 24-28. között.

A nyári hittantábor ez alkalommal a szentekről szólt, hogy a fiatalok jobban megismerhessék azokat a személyeket, akiket példaként állít eléjük az egyház. Balogh Erzsébet hitoktató mindennap egy-egy szent történetét mutatta be, majd kiscsoportos beszélgetésben oszthatták meg gondolataikat a résztvevők.

A szervezők a Szentírás olvasásának a fontosságára is felhívták a hittanosok figyelmét, közben minden fiatal egy véletlenszerűen kiválasztott résztvevő számára kereshetett egy hozzá illő bibliai idézetet.

A táborozókat Weinrauch Márió tiszaújlaki plébános is meglátogatta, ekkor beszélgetésre és gyónásra is lehetőség nyílott.

A mindennapi reggeli szentmise és az előadáson kívül a fiataloknak sok érdekes programban volt részük. Például nagy élmény volt az éjszakai városfelfedezés, a Nagyszőlősi Kankó-vár megtekintése vagy éppen a filmklub és a vízi csata. A hittanosok számára lelki feltöltődést, új ismeretek megszerzését, gazdagodást és egyben kikapcsolódást is jelentett ez a pár nap. A nyári tábor végén egy-egy szál rózsával köszönték meg a hitoktatóknak az együtt töltött hetet.

   

harangszo banner 2018

   

pasztor f small

   

Eseménynaptár  

H K Sze Cs P Szo V
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
   

flogo

   

Mna Huskroua

   

Támogatónk:  

bga alap logo

   

Partnerszervezetünk:  

nski logo